Wordpress - Un CMS prost
Stefanescu Mihai
  • Keymaster
  • 54 Posts
Facebook account Twitter account Google plus account LinkedIn account

Am tot auzit comentarii de genul:

"Wordpress este un produs prost", "Wordpress este slab", "Wordpress este ...", etc

As vrea sa dezbatem putin de ce wordpress este "slab" sau nu, este slab din ce punct de vedere (al utilizatorului, al programatorului, etc)?

Eu nu sunt de parere ca este slab sau bun, pur si simplu nu-l folosesc pentru ca prefer sa-mi folosesc propriile tool-uri si propriul cod.

Voi ce parere aveti?

Vladut Teodor
  • Junior Member
  • 1 Posts

Nu este bun, dar nici slab. Este o platformă utilizată de cei care sunt presați de timp, cei care vor ceva drăguț și responsive foarte repede. Platforma după părerea mea trebuie folosită în caz că vrei să ai un website rapid, însă doar pentru periodate scurte de timp.  Mulți tind să aleagă WP din cauză că nu știu să programeze, chiar am câțiva prieteni care fac bani doar din WP, iar ei nu știu pic de programare.
În concluzi folosiți WP până când vă puneți pe piciore propriul website codat de voi. Da, poate aveți probleme cu sucuritatea la cel făcut de voi, dar așa căpătați experiență. + Nici WP-ul nu este foarte securizat, aici fiind vorba și despre plugin-urile pe care le încărcăm pe el.

Trebuie sa fii inregistrat sau autentificat pentru a posta!